Anasayfa
17 Nisan 2020 ( 19 izlenme )
Reklamlar

İnce Bacaklara Sahip Olmanın Yolları

Bacak İnceltme Yolları

Hepimizin hayatında mutlaka memnun olmadığımız, çirkin gördüğümüz, gözümüze kalın görünen bazı bölgelerimiz vardır. Göbek, kalça, basen, üst gövde derken, sorunlarımız kalın bacaklarla ikiye katlanmaktadır. Kalın bacaklara sahip olmak çoğu kadın için sinir bozucu bir görüntü yaratıyor.

Bacak kalınlığı genellikle kadınlarda görülür. Çoğu kez yağ birikmesi önce basenlerde başlamakla birlikte bacakların üst kısımlarına doğru yerleşir. Göbek ve kalçadaki yağlarınızın erimesine oranla, bacaklarınızı inceltmek daha zordur. Şimdi sizlere bacaklarınızı inceltmek için yöntemler sunacağız:

· Bacak inceltmek için, en önemli yöntem bölgesel spor yapmak olacaktır.

· Bacaklara yönelik, özellikle bacaklarınızın üst kısmını çalıştıran egzersiz uygulamaları yapmak, o bölgedeki yağları parçalamak için yapılmış en büyük adımdır.

Spor ile İncelme Yolları İçin Yapmanız Gerekenler

- Bacaklarınızı inceltmek için sadece diyet yapmanız yeterli olmayacaktır.

- Yalnızca diyet programı uygulamak vücudunuzun genelinde zayıflama sağlayacak, ancak bölgesel olarak bacak kalınlığı üzerinde özellikle etkili olmayacaktır.

- Bunun için diyetle sporu birleştirmek gerekmektedir.

- Bacaklarınızın incelmesi için vücut yağının belli bir oranla düşmesi gerektiğinden beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekir.

- Bacak inceltmede sporun yanına da sağlıklı, düşük yağ ve düşük karbonhidrat içeren bir diyet eklemelisiniz.

- Bol su her zaman olmazsa olmaz olduğu için bol bol tüketmelisiniz. Su içmeden kilo vermeniz imkansızdır. Zira vücutta bulunan fazla yağı bir şekilde dışarı atmalısınız, bu konuda size yardım edecek en önemli şey ise sudur.

- Bolca meyve ve sebze tüketmelisiniz.

- Ekmeğin diyet listesinden tamamen çıkarılmaması gerekir. Çünkü vücudunuzun karbonhidrata da ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacınızı kepekli, çavdarlı, tam tahıllı, tam buğday unundan yapılmış ekmekleri tercih ederek giderebilirsiniz.

- Makarna yiyecekseniz kepekli makarna tercih edebilirsiniz, ancak yağlı soslar kullanmamalısınız.

- Bacaklarınızın kalın bölgelerine yönelik masaj uygulamaları yapabilirsiniz.

- Masajınızı çeşitli bitkisel ve doğal yağlarla yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Örneğin lahana yağı ve biberiye yağı gibi birçok yağ incelme sağlamanızda etkili olacaktır.

- Piyasada bulunan inceltici kremlerden de kullanabilirsiniz.

- Unutmayınız ki bu bölgesel yağlar bir günde oluşmamıştır, bu yağların oluşmasının en önemli sebebi hareketsiz kalmaktır.

- Günde en az 30 dakika ayırıp yürümelisiniz. Açık havada yaptığınız tempolu bir yürüyüşün etkisini küçümsemeyiniz.

- Bacaklarınızı inceltmek ve forma sokmak istiyorsanız bol yürüyüşün yanına bacak bölgesini hedef alan egzersiz çalışmalarını da eklemelisiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evde Peynir Yapımı İçin Kolay Tarifler Kurumsal Kimlik Nedir? Yumuşak Eller İçin Ne Yapmalıyız? İnce Bacaklara Sahip Olmanın Yolları